Datu drošība, Net karte un autentifikācija
Gemcity


Jaunā "Gemalto" stingrās autentifikācijas programmatūra tagad arī Latvijā

10. marts, 2011

Latvijas informācijas tehnoloģiju kompānija SIA "IDK Sistēmas" ir uzsākusi "Gemalto" jaunās stingrās autentifikācijas programmatūras (SA) tirdzniecību Latvijā. Atšķirībā no iepriekšējās, 4.0 programmatūras versijas, tagad tās lietotājiem ir iespēja veikt autorizāciju izmantojot savus mobilos tālruņus. Jaunā "Gemalto" SA 5.1. programmatūra pirmo reizi oficiāli tika prezentēta 14. februārī RSA konferencē Sanfrancisko, ASV. Lasīt vairāk

"Mobilitāte un drošība ir divi galvenie elementi, kas veicina mūsdienīga biznesa attīstību. Mobilo tālruņu izmantošana lietotāja autorizācijai ir moderns un izmaksu efektīvs veids, kas sniedz iespēju ikvienam uzņēmumam vai organizācijai nodrošināt drošu piekļuvi saviem tīkliem. Turklāt tas ir paveicams ar minimālām investīcijām un neprasa apjomīgu izmaiņu veikšanu savā IT infrastruktūrā", saka Raitis Škutāns, SIA "IDK Sistēmas" valdes priekšsēdētājs.

Autorizācija ir nepieciešama, lai uzņēmums vai organizācija garantētu drošu attālinātu piekļuvi saviem datortīkliem un informāciju sistēmām. Tāda iespēja ir nepieciešama uzņēmuma darbiniekiem, kas strādā attālināti, kā arī partneriem un klientiem, kam dotas atbilstošas tiesības, lai tie varētu piekļūt uzņēmuma korporatīvajam tīklam jebkurā laikā, no jebkuras vietas un izmantojot visdažādākās sistēmas, portatīvos datorus, bezvadu ierīces.

"Gemalto" stingrās autentifikācijas (SA) risinājumi palīdz aizsargāt uzņēmumu un organizāciju datortīklus un informāciju sistēmas no nesankcionētas piekļuves, izmantojot t.s. stingro divfaktoru autentifikāciju, kas balstīts uz vienreizējās paroles principa. Tas nozīmē, ka autorizācijai informāciju sistēmās, papildus informācijai, kuru lietotājs zina (lietotāja vārdam un parolei), tiek izmantota lieta, kas lietotājam pieder – drošības iekārta (.NET karte, marķieris u.c.) un šajā viedkartē tiek ģenerēta vienreizējā parole (One Time Password jeb OTP). Jaunā "Gemalto" SA 5.1. programmatūra šo iekārtu pulkam pievieno arī mobilo tālruni.

Paslēpt saturu

Uz augšu


"IDK Sistēmas" piedāvās drošus un izmaksu efektīvus dokumentu drukāšanas risinājumus

8. marts, 2011

Latvijas informācijas tehnoloģiju kompānija SIA "IDK Sistēmas" ir ieguvusi uzņēmuma "SafeCom" oficiālā pārstāvja tiesības Latvijā. "SafeCom" ir viens no vadošajiem pasaules informāciju tehnoloģiju uzņēmumiem, kas organizācijām un uzņēmumiem piedāvā risinājumus dokumentu drukāšanas jomā. "SafeCom" risinājumi palielina dokumentu izdrukas drošību un ļauj optimizēt drukas darbu izmaksas. Lasīt vairāk

"Nav noslēpums, ka ikviena organizācija ir spiesta tērēt ievērojamas naudas summas kārtridžiem un biroja papīra iegādei, jo birojos strādājošie reti rūpējas par izmaksām, kas organizācijai rodas tādu ikdienišķu darbību dēļ kā drukāšana. Turklāt izdrukātie dokumenti nereti tiek aizmirsti un atstāti drukas iekārtās, nejauši tiek izdrukātas liekās kopijas, izdrukas uzkrājas iekārtu atmiņās gadījumos, kad ir beigusies tinte vai papīrs vai arī drukas iekārta sabojājas. Visi minētie faktori ietekmē dokumentu aprites konfidencialitāti un drošību" saka Raitis Škutāns, SIA "IDK Sistēmas" valdes priekšsēdētājs.

Ar "SafeCom" piedāvātajiem programmatūras risinājumiem dokumenti tiek nosūtīti uz drukāšanu un tiek izdrukāti uz tā printera pie kura lietotājs ir piegājis un drukāti tiek tikai tad, kad lietotājs ir identificējis sevi ar viedkarti vai PIN kodu. "SafeCom" programmatūra palīdz kontrolēt darbinieku veikto izdruku apjomu un saturu, tādejādi izvairoties no nelietderīgas papīra un tintes vai tonera izmantošanas. Ir pierādīts, ka "SafeCom" risinājumi sniedz iespēju samazināt organizācijas drukāšanas izmaksas vismaz par 20%, kā arī ievērojami paaugstina dokumentu aprites drošību.

Ne mazāk svarīgs ir ietekmes uz vidi faktors, jo nelietderīga papīra izmantošana samazina koksnes resursus pasaulē un palielina atkritumu apjomu dabā.

Paslēpt saturu

Lasīt par SafeCom

Uz augšu


"IDK Sistēmas" Jelgavas biznesa inkubatora komandas sastāvā uzvar "Global Management Challenge" Latvijas sacensībās

3. marts, 2011

Raitis Škutāns, SIA "IDK Sistēmas" valdes priekšsēdētājs, Jelgavas biznesa inkubatora komandas sastāvā ir kļuvis par pasaulē lielāko biznesa vadības un stratēģijas Global Management Challenge (GMC) Latvijas sacensību uzvarētāju. Jelgavas biznesa inkubatora komanda pārstāvēs Latviju GMC finālā, kas notiks 2011. gada 13. un 14. aprīlī Makao, Ķīnā. Lasīt vairāk

Global Management Challenge ir pasaulē lielākās biznesa vadības un stratēģijas izstrādes sacensības, kuru pamatā tiek izmantota biznesa vides imitācijas (business simulation) metode. Tas ir notikums, kas, neradot risku biznesam reālajā pasaulē, sniedz sacensību dalībniekiem īstu biznesa vadīšanas pieredzi starptautiskas konkurences apstākļos.

GMC sacensības pasaulē notiek kopš 1980. gada, bet Latvijā tika organizētas otro reizi. Šogad Latvijas sacensībās piedalījās uzņēmumi "Veolia vides serviss", žurnāls "Ir", "Gateway Baltic", "SEB banka", "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks", Jēkabpils, Aizkraukles, Jelgavas un Kurzemes biznesa inkubatori. Pirmajās Latvijas GMC sacensībās uzvarēja uzņēmums "Lattelecom BPO".

Sacensību ietvaros komandas attīstīja stratēģijas izstrādes, finanšu vadības, menedžmenta, uzņēmuma darbības analīzes, lēmumu pieņemšanas, līderības, pārmaiņu vadības un laika plānošanas prasmes. Latvijā sacensības organizē "Organizāciju Attīstības akadēmija" (ODA, Organisation Development Academy), sadarbībā ar Rīgas Ekonomikas augstskolas Mentoru klubu, SIA "Gateway Baltic" un laikrakstu "Dienas bizness".

Paslēpt saturu

Uz augšu


Aug pieprasījums pēc darba laika uzskaites sistēmām

31. janvāris, 2011

Latvijas informācijas tehnoloģiju kompānija SIA „IDK Sistēmas” aizvadītā gada nogalē noslēdza vairākus līgumus par darba laika uzskaites sistēmu izstrādi un ieviešanu vairākiem Latvijas un ārvalstu uzņēmumiem un iestādēm. Darba laika uzskaites sistēmas iegādājas gan ārvalstu vēstniecība, gan cūku ferma. Lasīt vairāk

Starp darba laika uzskaites sistēmu pasūtītājiem bija Itālijas vēstniecība Rīgā, kas izmantos sistēmu 20 darbinieku uzraudzībai, un Saldus novada cūkkopības uzņēmums "Druvas Unguri", kurā strādā ap 100 darbiniekiem.

"Ekonomiskās krīzes izraisītās darba tirgus svārstības ir piespiedušas uzņēmumus un organizācijas ne tikai veltīt pienācīgu uzmanību personāla atlasei, bet arī veikt strādājošo reāli patērētā darba laika uzskaiti. Pēdējā laika klientu pieaugums tieši darba laika uzskaites sistēmu segmentā apliecina minēto tendenci" saka Raitis Škutāns, "IDK Sistēmas" valdes priekšsēdētājs.

"IDK Sistēmas" piedāvātā darba laika uzskaites sistēma ļauj plānot darbinieku noslodzi, kontrolēt nostrādāto laiku un virsstundas, attaisnotos kavējumus u.c. būtiskas lietas, kas darba devējam sniedz iespēju efektīvi pārvaldīt uzņēma personālresursus. Ieviešot "IDK Sistēmas" izstrādāto darba laika uzskaites sistēmu, uzņēmums kontrolē darbinieku noslodzi atbilstoši darba grafikam, reāli nostrādātās stundas, palīdz aprēķināt darba algas samaksu par reāli nostrādātām stundām, kā arī plānot darba grafikus.

Paslēpt saturu

Plašāka informācija

Uz augšu


CARTES & IDentification

7-9. decembris, 2010

Parīzes izstāžu centrā Nord Villepinte notiek CARTES & IDentification – pasaulē svarīgākais notikums elektroniskās drošības un viedkaršu tehnoloģijas lomā. Tajā piedalās ap 500 dalībnieku, 20 000 apmeklētāju un 1 300 kongresa delegātu.

2010. gadā CARTES svin savu 25 gadu jubileju!

CARTES & IDentification ir galvenais starptautiskais notikums, kas apvieno visus digitālās drošības, viedkaršu tehnoloģiju, elektronisko maksājumu un bezkontakta tehnoloģiju nozares spēlētājus. Katru gadu tā apvieno visplašāko starptautisko produktu, iekārtu un pakalpojumu klāstu.

Izstādes laikā noritošais kongress ir īsta zināšanu un pieredzes koncentrācija, tas apvieno 1 300 delegātus, lai trijās dienās apspriestu jaunākos tehnikas sasniegumus, mārketinga un stratēģiskos jautājumus un dzirdētu atsauksmes par konkrētiem izpētes projektiem.

Lasīt vairāk

Uz augšu


Par privāto datu drošību

5.novembris, 2010

Datu drošības jautājumi ir kļuvuši sevišķi aktuāli, tā kā arvien vairāk slepenas un svarīgas informācijas tiek glabāts elektroniskā formātā. Kā nodrošināt savu datu drošību?

Par to Latvijas Radio 1 raidījumā "Kā labāk dzīvot" Elvja Jansona saruna ar "IDK sistēmas" valdes locekli Raiti Škutānu.

Uz augšu


"IDK Sistēmas" uzsāk darbu Jelgavas biznesa inkubatorā

10.marts, 2010

SIA "IDK Sistēmas" no 2010. gada 1. marta ir uzsācis darbu "JIC biznesa inkubators" Jelgavā. "IDK Sistēmas" turpinās sniegt pakalpojumus un piedāvāt saviem klientiem risinājumus datu drošības un aizsardzības jomā tāpat kā līdz šim.

"Sadarbība ar JIC biznesa inkubatoru sniegs mums jaunas iespējas attīstīties, kā arī ļaus pietuvināties tiem potenciālajiem klientiem, kas savu uzņēmējdarbību veic Jelgavā un Rietumzemgales reģionā. JIC biznesa inkubators saviem dalībniekiem sniedz atbalstu mārketinga un pārdošanas veicināšanas jautājumos, tāpēc sadarbību ar JIC uzskatām par ļoti būtisku", saka Raitis Škutāns, "IDK Sistēmas" valdes priekšsēdētājs.

JIC biznesa inkubatorā jau šobrīd darbojas vairāki desmiti uzņēmumu, kas strādā ražošanas, informācijas tehnoloģiju, pakalpojumu u.c. jomās. Sadarbība ar inkubatora uzņēmumiem ir būtisks priekšnoteikums arī „IDK Sistēmas” tālākai izaugsmei un attīstībai.

Uz augšu